Skip to content. Skip to navigation
Sitemap   |   People and Departments   |   Edit   |   Site Search  
   english | česky
Logo CVUT

CZECH TECHNICAL UNIVERSITY
IN PRAGUE

Home Page ECTS/Diploma Supplement Informace o studijních programech - magisterské

Student Events

Představení nové elektroformule týmu eForce FEE Prague Formula 
Přijďte se podívat na představení první elektrické formule s pohonem 4x4 v České republice.

05.05.2015

SUT - Open­stack 
Pravidelná přednáška Střediska Unixových Technologí studentského klubu Silicon Hill. Přednáší Radim „worwan“ Roška.

05.05.2015

Habilitační přednáška (Ing. Zdeněk Müller, Ph.D.) 
Habilitační přednáška a obhajoba habilitační práce před vědeckou radou fakulty na téma "Prostředky inteligentních sítí v přenosovém systému".

06.05.2015

Profesorská přednáška (doc. Dr. Ing. Jan Kybic) 
Profesorská přednáška před vědeckou radou fakulty na téma: "Registrace obrazů s aplikacemi v lékařství a biologii".

06.05.2015

Seminář Efektivní studijní metody 
lektorka Mgr. Natálie Berglowcová Rádi byste — dělali, co vás baví, a zároveň měli školu pod palcem? — skoncovali s prokrastinací? — vylepšili známky z D na C, z B na A? — studovali efektivně? Určeno pro studenty ČVUT, zdarma. Registrace osobně v CIPS nebo na: seminare@cips.cvut.cz

06.05.2015

Vítkovský běh 
Běh Distance: 10km Start: park vrch Vítkov, u Památníku Národního osvobození Pohodový běh s příjemnou atmosférou vhodný pro studenty i pedagogy.

06.05.2015

P. Ondřej Matula: Da mihi animas, caetera tolle! 
Šestnáctého srpna uplyne 200 let ode dne, kdy se v malé piemontské vesničce Castelnuovo d‘Asti narodil chlapec, který vešel do dějin jako Don Bosko. Nezapomenutelný přítel mládeže, otec sirotků a zakladatel společenství, které je dnes nejpočetnější řeholní rodinou světa: salesiáni. Se salesiánským knězem otcem Ondřejem Matulou se vydáme na místa, spjatá s Boskovým životem, ale také poznáme, v čem tkví kouzlo jeho odkazu i pro současnou mládež napříč světadíly či kulturami.

06.05.2015

Přednáška „Holografie v současnosti aneb jak si udělat hologram“ 
V rámci pravidelného cyklu přednášek Fyzikální čtvrtky, pořádaných katedrou fyziky FEL ČVUT, přednese Ing. Šárka Němcová, Ph.D. (Ústav přístrojové a řídicí techniky FS ČVUT) přednášku „Holografie v současnosti aneb jak si udělat hologram“.

07.05.2015

XIX. Setkání s hudbou - Giuseppe Verdi, jeho současníci a veristé 
Barbora Polášková - Martínková mezzosoprán, Petr Martínek - tenor, Kristina Brachtlová - klavír. Program: 1. klavírní vstup, 2. G. Verdi: Ave Maria, Troubadur - árie Azuceny, Rigoletto - árie Vévody, Nabucco - árie Feneny, La Traviata - duet „Parigi o cara“, Don Carlos - árie Eboli „Nel giardin di belo“, 3. P. Mascagni: Ave Maria, 4. G. Puccini: Tosca - árie Cavaradossiho, Bohéma - árie Musetty, Tosca - árie Cavaradossiho 2, 5. A. Ponchielli: La Gioconda - árie La Ciecy 6. G. Puccini:Děvče ze zlatého Západu - árie Dicka Johnsona, 7. F. Cilea: Adriana Lecouvreur - árie Principessy di Bouillon, 8. G. Verdi: La Traviata – přípitek („Brindisi“) - duet. Slovem provází prof. František Vejražka Informace: Setkání s hudbou jsou otevřena všem studentům a zaměstnancům ČVUT. Každý z nich si s sebou může přivést nejvýše jednoho hosta mimo ČVUT. Hudební večery jsou pro účastníky zdarma. Dokud nebudeme čelit přetlaku posluchačů, je vstup na Setkání bez vstupenek a bez předchozí registrace. Oblečení může být neformální. Setkání s hudbou jsou pořádána pod záštitou děkana Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze prof. Pavla Ripky. Setkání se svou otevřeností celé akademické obci ČVUT snaží přispět k horizontální prostupnosti mezi fakultami ČVUT. Pořádání setkání s hudbou se plně opírá o práci dobrovolníků. Můžete-li pomoci, rádi vaši pomoc přijmeme.

11.05.2015

SUT - Tvorba muziky v Linuxu 
Jak dělat hudbu v linuxu? Od skládání po nahrávání, syntéza zvuku, MIDI, efektové pluginy. Pravidelná přednáška Střediska Unixových Technologí studentského klubu Silicon Hill. Přednáší Michal Souček.

12.05.2015

Sportovní rektorský den 
Tradiční sportovně kulturní akce univerzity. Nejen UTVS připravilo mnoho akcí pro studenty a zaměstnance které vyvrcholí soubojem na dračích lodích. viz: www.utvs.cvut.cz www.facebook.com/utvs.cvut.cz

13.05.2015

Jakub Formánek: Husova tradice a katolická církev v době První republiky 

13.05.2015

POSTER 2015 
19. mezinárodní studentská vědecká konference POSTER 2015 se koná dne 14.května 2015. Studenti doktorských i magisterských programů v oblasti elektrotechniky a informatiky jsou zváni představit výsledky své tvůrčí práce formou posterových prezentací. Více na www.cvut.cz/poster

14.05.2015

SUT - Zvukový speciál AVC.SH 
Technologický speciál od AVC.SH na téma zvuk. Pravidelná přednáška Střediska Unixových Technologí studentského klubu Silicon Hill. Přednáší Michal Brůna.

19.05.2015

Pražská kapitola Beuronské umělecké školy v evropském kontextu 
Večer s předním českým odborníkem na dějiny tzv. beuronského stylu Dr. Miroslavem Kunštátem, věnovaný opomíjené české kapitole v dějinách Beuronské umělecké školy, svérázného uměleckého proudu spjatého zejména se jménem benediktinského kněze otce Desideria Lenze, všestranného umělce a teoretika, který svým dílem předznamenal některé moderní výtvarné směry konce 19. a počátku 20. století. Smíchovský klášter sv. Gabriela a především tamní kostel představují jednu z nejvýznamnějších památek beuronského umění v Evropě, a to především díky mnoha vzácným plastikám a nástěnným malbám. Zde také vznikla ojedinělá památka beuronské knižní malby, tzv. Svatogabrielský evangeliář, uložený dnes v Diecézním muzeu ve Štýrském Hradci.

20.05.2015