Skip to content. Skip to navigation
Sitemap   |   People and Departments   |   Edit   |   Site Search  
   english | česky
Logo CVUT

CZECH TECHNICAL UNIVERSITY
IN PRAGUE

Home Page ECTS/Diploma Supplement Informace o studijních programech - magisterské

Student Events

Den otevřených dveří FEL ČVUT v Praze 
Přednášky a exkurze laboratořemi FEL. Určeno pro uchazeče, studenty všech ročníků SŠ a širokou veřejnost.

12.02.2015

Přípravné kurzy matematiky a fyziky 
Katedra fyziky ČVUT FEL pro své budoucí studenty opět otevře v rámci celoživotního vzdělávání během letního semestru kurzy matematiky a fyziky, zaměřené na opakování středoškolské látky. Navazuje tak na dobré zkušenosti z těchto kurzů, ve kterých je opakování středoškolské látky prováděno s ohledem na potřeby následné výuky na naší fakultě přímo učiteli předmětů vyučovaných na FEL. Kurz začíná v týdnu od 16. února 2015 a potrvá do 22. května 2015.

17.02.2015 - 24.02.2015

Peter Bro Miltersen (Aarhus University) - Real algebraic geometry in computational game theory 
Peter Bro Miltersen - Aarhus University Real algebraic geometry was established as an important tool in game theory in the 1970s. In this talk, we report on more recent work applying this tool in the computational setting, covering joint works with Kousha Etessami, Soren Kristoffer Stiil Frederiksen, Kristoffer Arnsfelt Hansen, Michal Koucky, Niels Lauridsen, Troels Bjerre Sorensen and Elias Tsigaridas. The applications include design and analysis of algorithms solving games as well as complexity theoretic results.

25.02.2015

PIS XI.přednáška - Vojtěch Pavlík - Opravy jádra operačního systému za běhu 
ANOTACE PŘEDNÁŠKY Lidstvo se ve stále větší míře spoléhá na počítače pro řízení kritických činností, od obchodování na burze, přes správu leteckého provozu až po řízení atomových elektráren. Pro mnohé z těchto systémů je výpadek velmi nákladnou záležitostí a to i v případě, že je předem plánovaný. Přednáška pojednává o aplikaci oprav na běžící jádro operačního systému bez jeho zastavení z pohledu historického, praktického i teoretického. PŘEDNÁŠEJÍCÍ Vojtěch Pavlík vede oddělení výzkumu a vývoje SUSE Labs, spadající pod firmu SUSE, část softwarového koncernu Micro Focus s miliardovým dolarovým ročním obratem. SUSE Labs se v úzké spolupráci s open source komunitou věnují vývoji základních stavebních kamenů operačního systému Linux - jádra, kompilátoru a dalších nástrojů. Ve své vývojářské minulosti Vojtěch Pavlík pracoval například na podpoře USB či vstupních zařízení v Linuxu, která se nyní používá i na všech zařízeních s operačním systémem Android. S oblibou řeší zajímavé problémy z oblasti nasazení operačního systému Linux, z poslední doby například koncept MOK pro řešení konfliktu technologie UEFI Secure Boot s otevřenou koncepcí Linuxu. O PRAŽSKÉM INFORMATICKÉM SEMINÁŘI Seminář se schází vždy 4. čtvrtek v měsíci v 16 hod. (s výjimkou letních měsíců a prosince), a to buď v budově FEL ČVUT na Karlově náměstí, nebo v budově MFF UK na Malostranském náměstí. Jeho program je tvořen hodinovou přednáškou, po níž následuje časově neomezená diskuse. Základem přednášky je něco (v mezinárodním měřítku) mimořádného nebo aspoň pozoruhodného, na co přednášející přišel a co vysvětlí způsobem srozumitelným a zajímavým i pro širší informatickou obec. Přednášky jsou standardně v angličtině. Formát semináře připravil přípravný výbor ve složení Michal Chytil (ÚI AVČR), Pavel Kordík (FIT ČVUT), Jan Kybic (FEL ČVUT), Michal Pěchouček (FEL ČVUT), Jiří Sgall (MFF UK), Vojtěch Svátek (FIS VŠE), Michal Šorel (ÚTIA AV ČR), Filip Železný (FEL ČVUT) Idea Pražského informatického semináře vznikla z rozhovorů představitelů několika vědeckých institucí na téma, jak odstranit zbytečnou fragmentaci informatické komunity v ČR.

26.02.2015

Veletrh pracovních příležitostí iKariéra 2015 
Přijďte na 21. ročník Veletrhu pracovních příležitostí iKariéra do dejvického areálu ČVUT Praha, kde bude již tradičně vystavovat přes 100 firem z technických oborů. Můžete se také těšit na doprovodné semináře a velkou veletržní soutěž. Na veletrhu zjistíte, jaké jsou nabídky firem, najdete inspiraci pro téma závěrečné práce nebo si můžete vyhlídnout své budoucí vysněné zaměstnání. Pokud si s sebou vezmete životopis, můžete si odnést nejednu pozvánku na pohovor! Využijte této příležitosti a zjistěte si, co daná firma nejvíce oceňuje a jaké fígle využít. Veletrh pracovních příležitostí iKariéra na ČVUT je pořádán studentskou organizací IAESTE. Veletrhy jsou zaměřené na studenty a absolventy technických vysokých škol.

04.03.2015

InstallFest 2015 
InstallFest 2015 je pokračováním tradičních víkendových seminářů pod záštitou studentského klubu Silicon Hill. Cílem semináře je představit možnosti současných open source technologií široké veřejnosti. Na své si přijdou jak nadšení začátečníci, tak i pokročilí nadšenci.

07.03.2015 - 08.03.2015