Skip to content. Skip to navigation
Sitemap   |   People and Departments   |   Edit   |   Site Search  
   english | česky
Logo CVUT

CZECH TECHNICAL UNIVERSITY
IN PRAGUE

Home Page ECTS/Diploma Supplement

Student Events

Informatické večery FIT – Využití big data v podniku 
Přednáška na téma BIG DATA představuje úvod do tohoto fenoménu, vymezuje ho a provádí jeho základní charakteristiku spolu s náhledem na jeho zpracování v podnikové praxi. Akce se koná v rámci cyklu Informatické večery FIT.

27.02.2017

Art Gate Masterclass s Shannonem Harveym proběhne v Institutu intermédií 
Během intenzivního třídenního workshopu se zaměříme na kreativní a technologické inovace interaktivních instalací a light shows, vizuální produkci, interaktivní instalace a stage design prostřednictvím Shannona Harveyho, jedné z klíčových osobností světové vizuální produkce. Shannon Harvey (*1979) je vedoucím katedry Vizuálního designu a produkce živých vystoupení na britské Backstage Academy v Boltonu a technický ředitel Production Park, jednoho z největších kreativních parků sloužících k simulaci a testování živých vystoupení. Jeho specializací je rozvoj zážitkových technologií, světových hudebních událostí, interaktivních instalací a špičkových korporátních eventů. Mezi jeho know-how patří znalost nejnovějších postupů z oblasti audio-vizuálního průmyslu včetně vývoje a výzkumu multiprojekčních zobrazovacích systémů. Svou expertízu využil nejen pro koncerty Green Day, ale také pro značky a instituce jako d3 Technologies, Panasonic, United Visual Artist, Louis Vuitton, Nike, Jaguar, Expo 2015 a 2017 či Victoria & Albert Museum v Londýně. Ukázky Shannonovy práce najdete na https://goo.gl/1FPRLC. Workshop je veden v angličtině! Registrace Počet účastníků je kapacitně omezen. Pro studenty ČVUT a IIM FEL je vymezeno několik míst zdarma. Přihlášky na workshop posílejte na katerina.mikulcova@fel.cvut.cz Plná cena třídenního workshopu je 4500 Kč; částka musí být uhrazena do 24.2.2017.

01.03.2017 - 03.03.2017

Cybersecurity and AI 
Katedra počítačů pořádá 2. setkání v rámci pásma Expertní panel. Téma: Kybernetická bezpečnost a umělá inteligence Může nás tato technologie ochránit? Na toto téma se vyjádří hosté: Karel Obluk - AVG Ondřej Vlček - Avast Martin Rehák - Cisco Sebastián García - FEL, CVUT Odborníci z akademického prostředí a průmyslu se sejdou na vybrané téma z oblasti IT a počítačových věd. Každý host má prostor 10-15 min prezentovat svůj pohled a zkušenost na dané téma a na závěr následuje moderovaná diskuze s dotazy. Setkání probíhá v anglickém jazyce.

02.03.2017

Fyzikální čtvrtek: Jakub Rozehnal – Tajný recept na vesmír 
V rámci pravidelného cyklu přednášek Fyzikální čtvrtky, pořádaných katedrou fyziky FEL ČVUT, přednese Mgr. Jakub Rozehnal (Astronomický ústav UK a Štefánikova hvězdárna) přednášku „Tajný recept na vesmír aneb (g)astronomická show“.

02.03.2017

InstallFest 2017 
Installfest je akce, kde se setkávají začátečníci s ostřílenými linuxáky, kteří jim pomáhají s instalací GNU/Linux nebo problémy, které vyžadují více zkušeností. InstallFest pořádaný klubem Silicon Hill je ale o něco více akčnější, kromě instalací nabízí i přednášky a navíc je možné zúčastnit se i z domova.

04.03.2017 - 05.03.2017

Prezentace magisterských oborů programu Otevřená informatika FEL ČVUT 
Zveme vás srdečně na prezentaci magisterských oborů OI a souvisejících projektů. Na akci budou představeny všechny mgr OI obory přímo jejich garanty a nebo jejich zástupci. Jde o obory: - Umělá inteligence - Softwarové inženýrství - Interakce člověka s počítačem - Počítačová grafika - Počítačové vidění a digitální obraz - Počítačové inženýrství - Bioinformatika - Kybernetická bezpečnost - Datové vědy Po prezentaci oborů (16:15 - 17:30) bude následovat v KN:E-112 prezentace projektů souvisejících s MGR OI obory. Akce je s občerstvením a je určena široké veřejnosti. Těšíme se na Vás :)

09.03.2017

XII. reprezentační ples FBMI a Fakultního klubu Bion 
V pátek 10. března vypukne již podvanácté událost roku, tradiční fakultní ples, tentokrát na téma KVĚTINOVÝ BÁL (Dům Kultury, nám. Sítná, Kladno) K poslechu bude hrát swingový orchestr ZATRESTBAND. Připravena jsou taneční vystoupení a nebude chybět ani tradiční vystoupení našich studentů či Hra o ceny. Po skončení plesu budou přistaveny autobusy do Prahy pro všechny zdarma. Vstupenky si můžete zakoupit v kanceláři propagace – přízemí před knihovnou nebo zarezervovat na e-mailu: skopalova@fbmi.cvut.cz nebo tel. 224 355 053. Cena vstupenek je 300 Kč k sezení, 250 Kč k stání.

10.03.2017

Mezinárodní konference Interreg Danube Transnational Programme, DA-SPACE 
ČVUT uspořádá dne 17. 3. 2017 od 13.00 hodin za účasti konsorcia osmi partnerů z regionu Podunají mezinárodní konferenci k zahájení projektu DA-SPACE (Open Innovation to raise Entrepreneurship skills and Public Private Partnership in Danube Region). V rámci konference představíme nejen jednotlivé partnery, cíle a aktivity projektu, ale i pilotní projekt otevřených inovačních laboratoří. Cílem projektu DA-SPACE je vytvoření moderního rámce a funkčního ekosystému na podporu mladých inovátorů a jejich nápadů v regionu Podunají. Projekt DA-SPACE současně přispěje k posilování nadnárodní a mezioborové spolupráce mezi vysokými školami, podnikatelskými inkubátory, malými a středními podniky a veřejnými institucemi v regionu. Konference se zúčastní vážení hosté, zástupci ministerstev, vysokých škol, průmyslových podniků, inovačních center, inkubátorů a mladých inovátorů z řad studentů. V případě zájmu se prosím registrujte na http://orptt.cvut.cz/cs/cesky-mezinarodni-projektovy-tym-da-space-se-poprve-sejde-v-praze/. Kapacita sálu je omezená. Konference bude probíhat v anglickém jazyce.

17.03.2017

Obhajoba disertační práce (Ing. Dominik Štorek) 
Obhajoba disertační práce "Source Localization by Virtual Acoustic Reality: Differential Head-Related Transfer Function as a One-Channel Positioning Method", Ing. Dominik Štorek, studijní obor Akustika, DSP P 2612 Elektrotechnika a informatika.

24.03.2017

Bohdan Zronek – ředitel Jaderné elektrárny Temelín 
Přednáška Ing. Bohdana Zronka, ředitele Jaderné elektrárny Temelín, absolventa oboru elektroenergetika na FEL ČVUT.

29.03.2017

Obhajoba disertační práce (Ing. David Černý) 
Obhajoba disertační práce "Algorithms for Analysis of Nonlinear High-Frequency Circuits", Ing. David Černý, studijní obor Radioelektronika, DSP P2612 Elektrotechnika a informatika.

30.03.2017

Obhajoba disertační práce (Ing. Radoslav Sokol) 
Obhajoba disertační práce "Methods for balancing electricity generation from renewables on the electricity markets", Ing. Radoslav Sokol, studijní obor Řízení a ekonomika podniku, DSP P2612 Elektrotechnika a informatika.

31.03.2017

Track on Middleware and Enterprise Application Software (MEAS) 
V rámci 32. ročníku mezinárodní konference ACM SAC'17, která proběhne 3-7. dubna 2017 v Maroku, pořádá FEL ČVUT Track zaměřený na middleware a podnikové systémy, Middleware and Enterprise Application Software (MEAS). Cílem tracku je poskytnout vědcům a softwarových expertům možnost publikovat svá poznání, zkušenosti a výsledky výzkumu v oblasti témat blízkým podnikovým aplikacím, produkčnímu nasazení, škálovatelnosti, návrhu, údržbě software, kvalitám, apod. Cílem konference je propojení akademického a průmyslového výzkumu, a uplatnění výsledků v praxi. Termín pro zaslání příspěvků je 15.září 2016. Studenti se mohou svými příspěvky účastnit soutěže Student Research Competition (SRC) http://www.sigapp.org/sac/sac2017/.

03.04.2017 - 07.04.2017

Obhajoba disertační práce (Ing. Jiří Vecka) 
Obhajoba disertační práce "Modelling of impacts of CO2 auctions on the district heating sector", Ing. Jiří Vecka, studijní obor Řízení a ekonomika podniku, DSP P2612 Elektrotechnika a informatika.

07.04.2017

Eric Gruson: IP protection for Software 
Topic: IP protection for Software Presenters: Eric Gruson (based out of our office in Paris) – our SW IP expert Starts at: 16:30 Duration: total 1.5 hour with split roughly between lecture of 60 minutes and Q&A 30 minutes. Location: Prague, Charles square, large lecture room called Zengerova

19.04.2017