Skip to content. Skip to navigation
Sitemap   |   People and Departments   |   Edit   |   Site Search  
   english | česky
Logo CVUT

CZECH TECHNICAL UNIVERSITY
IN PRAGUE

Student Events

Návraty na ČVUT: Ing. Ivan Pilný – Digitální ekonomika 
Spolek absolventů a přátel ČVUT zve na první ze seriálu přednášek Návraty na ČVUT s absolventem FELu Ing. Ivanem Pilným, IT odborníkem, manažerem a podnikatelem, s názvem Digitální ekonomika aneb kam posouvá digitální věk naši blízkou budoucnost.

27.03.2017

Informatický večer FIT - Rozvinutý projektový management na IT projektech 
Přednáška je zaměřena na projektový management v rámci IT projektů. Systematicky se zaměříme na fáze před zahájením projektů (project qualification, proposal and mobilization), následně na jednotlivé projektové cykly aplikačního vývoje (Plan-Analysis-Design-Build-Test-Deploy) a v neposlední řade si projdeme efektivní reporting (project governance). Vše bude proloženo ukázkami z reálných projektů. Informatické večery FIT je cyklus přednášek a workshopů určený studentům a pracovníkům FIT ČVUT i ostatních fakult a širší odborné veřejnosti. Vstup je zdarma.

27.03.2017

Workshop Engineering Student Club 
Engineering Student Club zve na workshop „DEIMOS: zadání vs. realizace“ Workshop s českou firmou DEIMOS, která dodává automatizační techniku do celého světa. Během workshopu bude dáno zadání stejné jako zadává zákazník firmě, poté budeme řešit jaké jsou možnosti řešení( festo, servomotory,...) a závěrem nám bude zobrazeno jejich řešení. Akce je vhodná již od prvního ročníku!!! Workshop proběhne na Fakultě strojní ČVUT v Praze, Technická 4, Praha 6, Klub Rýsovna č. místnosti 534. Kdy? 28. března 2017, začátek v 17.45 hodin. Sledujte informace na stránce události na Facebooku Engineering Student Club - ESC

28.03.2017

veletrh iKariéra 2017 
V budovách Fakulty elektrotechnické, Fakulty strojní, Fakulty informačních technologií, Fakulty stavební a v Národní technické knihovně se 29. března odehraje další ročník veletrhu iKariéra. Na něm se studentům ČVUT přestaví 157 tuzemských i zahraničních firem. Pro letošní ročník kladou organizátoři velký důraz na doprovodný program. Jeho součástí budou konzultace profesních životopisů, přednášky zástupců firem a externích prezentujících. Veletrh pracovních příležitostí iKariéra na ČVUT je součástí série pracovních veletrhů po celé České republice. V rámci kampusu ČVUT jej ročně navštíví až 5000 studentů. Pořadatelem je studentská organizace IAESTE, která v České republice působí díky dobrovolné práci studentů. Snahu zaujmout budoucí pracovníky dokazují i aktivity na stáncích jednotlivých firem. Chybět nebudou odpočinkové zóny, modely aut, stavební buňka a další lákadla. Společnosti často volí jako komunikační prostředek soutěže, kterými prověří znalosti studentů daného oboru.

29.03.2017

Bohdan Zronek - ředitel Jaderné elektrárny Temelín 
Přednáška Ing. Bohdana Zronka, ředitele Jaderné elektrárny Temelín, absolventa oboru elektroenergetika na FEL ČVUT.

29.03.2017

Jarní koncert Elektry 
Přijměte pozvání na další z koncertů pořádaných spolkem absolventů a přátel FEL - ELEKTRA. Program: J. S. Bach: Preludium a fuga c-moll G. F. Haendel: Koncert pro varhany a orchestr F-dur op. 4, č. 4 Vítězslav Novák: Slovácká suita op. 32 Sólista: Ondřej Valenta - varhany Hraje: Symfonický orchestr Uměleckého sdružení ČVUT v Praze Diriguje: Radek Šalša Vstupenky v prodeji on-line nebo na místě. Vstupné 100 Kč. Členové spolku ELEKTRA, kteří platí příspěvky mají 50% slevu.

29.03.2017

Přednáška “Technologie výroby DPS” 
Ředitel PragoBoardu Ing. Oldřich Simek přináší informace o posledních trendech ve výrobě desek plošných spojů. Dvoustranné desky, vícevrstvé desky, pružné spoje... Přednáška je konána v rámci předmětu A0B34PPN.

30.03.2017

Obhajoba disertační práce (Ing. David Černý) 
Obhajoba disertační práce "Algorithms for Analysis of Nonlinear High-Frequency Circuits", Ing. David Černý, studijní obor Radioelektronika, DSP P2612 Elektrotechnika a informatika.

30.03.2017

Nové trendy v konstrukci turbovrtulových motorů – odborná přednáška 
Centrum pokročilých leteckých technologií – CAAT, Fakulty strojní ČVUT v Praze vás zve na odbornou přednášku „Nové trendy v konstrukci turbovrtulových motorů“. Přednáška se bude konat 30. 3. 2017, od 15.00 hodin v posluchárně D1-366 (3. patro), Fakulty strojní ČVUT v Praze, Technická 4, Praha 6. Vstup volný!

30.03.2017

Artificial Intelligence Goes All-In: Computers Playing Poker 
Lecture by prof. Michael Bowling, head of Computer Poker Research Group at University of Alberta. Annotation: Artificial intelligence has seen several breakthroughs in recent years, with games such as checkers, chess, and go often serving as milestones of progress. Poker is another game entirely, with players having their own asymmetric information about what's happening in the game. In this talk, I'll describe a decade long research program to build AI that can cope with the hallmarks of poker — deception, bluffing, and manipulating what other players know. This research has culminated in two landmark results: Cepheus playing a perfect game of limit poker, and most recently DeepStack (in a collaboration with Czech researchers) beating poker pros at the game of no-limit poker. These two computer programs take very different approaches, and shed light on what is required to play a game at an expert-level and what is required to play it perfectly. About professor Michael Bowling: -World-famous expert on AI and reinforcement learning -Led many outstanding computer poker results: -Polaris, beating pros in heads-up limit poker -Cepheus, playing optimally heads-up limit poker -DeepStack, beating pros in heads-up no-limit -Two publications on poker in prestigious Science -Proposed Atari games as a benchmark for AI -Won one of the first RoboCup challenges

30.03.2017

Fyzikální čtvrtek: prof. Petr Kulhánek - Příběh vody (o vzniku vody ve vesmíru) 
V rámci pravidelného cyklu přednášek Fyzikální čtvrtky, pořádaných katedrou fyziky FEL ČVUT, přednese prof. RNDr. Petr Kulhánek, CSc. (FEL ČVUT) přednášku "Příběh vody (o vzniku vody ve vesmíru)".

30.03.2017

Obhajoba disertační práce (Ing. Radoslav Sokol) 
Obhajoba disertační práce "Methods for balancing electricity generation from renewables on the electricity markets", Ing. Radoslav Sokol, studijní obor Řízení a ekonomika podniku, DSP P2612 Elektrotechnika a informatika.

31.03.2017

Track on Middleware and Enterprise Application Software (MEAS) 
V rámci 32. ročníku mezinárodní konference ACM SAC'17, která proběhne 3-7. dubna 2017 v Maroku, pořádá FEL ČVUT Track zaměřený na middleware a podnikové systémy, Middleware and Enterprise Application Software (MEAS). Cílem tracku je poskytnout vědcům a softwarových expertům možnost publikovat svá poznání, zkušenosti a výsledky výzkumu v oblasti témat blízkým podnikovým aplikacím, produkčnímu nasazení, škálovatelnosti, návrhu, údržbě software, kvalitám, apod. Cílem konference je propojení akademického a průmyslového výzkumu, a uplatnění výsledků v praxi. Termín pro zaslání příspěvků je 15.září 2016. Studenti se mohou svými příspěvky účastnit soutěže Student Research Competition (SRC) http://www.sigapp.org/sac/sac2017/.

03.04.2017 - 07.04.2017

Obhajoba disertační práce (Mgr. Martin Blažek) 
Obhajoba disertační práce "Algorithms for Image Processing of Crowded Fields in Astronomy", Mgr. Martin Blažek, studijní obor Radioelektronika, DSP P2612 Elektrotechnika a informatika.

03.04.2017

25. Setkání s hudbou - Jitka Hosprová (viola) a Zemlinského kvarteto 
Jitka Hosprová viola Zemlinského kvarteto František Souček - 1.housle Petr Střížek - 2.housle Petr Holman - viola Vladimír Fortin - violoncello Program: Joseph Haydn (1732 – 1809): Smyčcový kvartet g moll, op. 74 č. 3 "Jezdecký" Allegro Largo assai Menuetto Finale: Allegro con brio Leoš Janáček (1854 – 1928): Mládí, dechový sextet (upravil Kryštof Mařatka) Allegro Andante sostenuto Vivace Allegro animato Antonín Dvořák (1841 – 1904): Smyčcový kvintet Es Dur, op. 97 Allegro non tanto Allegro vivo Larghetto Finale. Allegro giusto. Slovem provází prof. František Vejražka. Informace: Setkání s hudbou jsou otevřena všem studentům a zaměstnancům ČVUT. Každý z nich si s sebou může přivést nejvýše jednoho hosta mimo ČVUT. Hudební večery jsou pro účastníky zdarma. Dokud nebudeme čelit přetlaku posluchačů, je vstup na Setkání bez vstupenek a bez předchozí registrace. Oblečení může být neformální. Setkání s hudbou jsou pořádána pod záštitou děkana Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze prof. Pavla Ripky. Setkání se svou otevřeností celé akademické obci ČVUT snaží přispět k horizontální prostupnosti mezi fakultami ČVUT. Pořádání setkání s hudbou se plně opírá o práci dobrovolníků. Můžete-li pomoci, rádi vaši pomoc přijmeme.

03.04.2017