Přejít na obsah Přejít na navigaci
Mapa stránek   |   Lidé a pracoviště   |   Editace   |   Vyhledání  
   english | česky
Logo CVUT

ČESKÉ VYSOKÉ UČENÍ TECHNICKÉ
V PRAZE

Úvod Úvod Struktura ČVUT - fakulty a součásti Nakladatelství ČVUT

Pořádané akce

Present around the World competition 
* celosvětová soutěž - www.theiet.org/patw * vyhrává nejlepší předvedená prezentace na libovolné téma z technického oboru * nerozhoduje téma, ale forma prezentace a její celková kvalita * vítěz postupuje do regionální soutěže - výhra £400, cestovné a ubytování hradí IET * vítěz regionální soutěže postupuje do celosvětového finále - výhra £1000 * Příhlášení do soutěže IET PATW (omezený počet soutěžících!!!) * Termín pro přihlášení do 24. 4. 2015 o zašlete na e-mail soutez@theiet.cz s uvedením základních údajů - jméno, příjmení, telefon, e-mail, název příspěvku, adresu školy o nebo použijte formulář na www.theiet.cz * účastnit se může pouze student(ka) z České republiky nebo Slovenska * věk omezen na 18 – 26 let * Termín konání je 28. 4. 2015 od 10:00 (do 11:30) * Místo konání je místnost č. T2:A4-7, ČVUT FEL, Technická 2, 166 27 Praha 6 * Prezentace probíhá v angličtině * Délka prezentace je 10 minut + 5 minut na otázky * Bude k dispozici projektor s notebookem * Mimopražským soutěžícím bude proplacena cesta * Vstup pro veřejnost je volný po registraci na soutez@theiet.cz (omezená kapacita místnosti)

28.04.2015

Prezentace vědce v sociálních sítích 
Sociální sítě ve vědě a výzkumu? Sociální sítě nejsou jen Facebook nebo Twitter, na podporu vědecké práce existuje řada služeb, které nabízejí prostředí pro šíření a sdílení vědeckých informací, k navázání nových kontaktů a v neposlední řadě možnost prezentace výsledků výzkumu, a tím i zvýšení povědomí o publikační činnosti i citovanosti autora. Sociální sítě se tak stávají nejen komunikačním nástrojem, ale i zdrojem informací. Přednáška se bude věnovat, proč a jakým způsobem se může vědec prezentovat v sociálních sítích. Prakticky si vyzkoušíte služby Researchgate a LinkedIn, které jsou v současnosti nejvyužívanějšími sociálními sítěmi pro vědce v České republice.

28.04.2015

Debatní klub 
Katedra jazyků FEL ČVUT srdečně zve všechny zájemce na 1. setkání debatního klubu na půdě FEL, které se koná 28.4.2015 v 18.00 hod v učebně Z2:B1-344. Přijďte se podívat, jak umějí vést diskusi uznávaní odborníci z Asociace debatních klubů ČR. Pro ty, kteří se chtějí naučit účinně argumentovat a obhajovat svá stanoviska. Vstup zdarma, předchozí rezervace není nutná.

28.04.2015

SUT - Mikro­kontrolér s Wi-Fi za $3! nejen pro IOT 
ESP8266 je Wi-Fi modul, který vám za cenu méně než 3$ dává k dispozici 32bit procesor, Wi-Fi a nějaké ty GPIO se kterými se dá dělat hodně muziky. Ve spojení s MQTT je to parádní platforma pro IoT aplikace. Pravidelná přednáška Střediska Unixových Technologí studentského klubu Silicon Hill. Přednáší Adam Hořčica, Vojta Suk.

28.04.2015

Seminář Efektivní studijní metody 
lektorka Mgr. Natálie Berglowcová Rádi byste — dělali, co vás baví, a zároveň měli školu pod palcem? — skoncovali s prokrastinací? — vylepšili známky z D na C, z B na A? — studovali efektivně? Určeno pro studenty ČVUT. Zdarma. Registrace osobně v CIPS nebo na: seminare@cips.cvut.cz

29.04.2015

Až k prolití krve … (MUDr. Marie Svatošová) 
vedlo radostné poselství třebenického faráře, lékaře, kněze a mučedníka otce Ladislava Kubíčka. Nejen o jeho životě a mučednické smrti, ale především o hospicovém díle v České republice, o jeho počátcích, rozvoji i současné podobě vypráví MUDr. Marie Svatošová, vůdčí osobnost tohoto záslužného projektu. Tato výjimečná žena žije proto, aby i v naší zemi byla jiná alternativa než zabíjení nemocných!

29.04.2015

Přednáška „Principy a praktické aplikace kelvinovské mikroskopie“ 
V rámci pravidelného cyklu přednášek Fyzikální čtvrtky, pořádaných katedrou fyziky FEL ČVUT, přednese doc. RNDr. Bohuslav Rezek, Ph.D. (Fyzikální ústav AVČR a FEL ČVUT) přednášku „Principy a praktické aplikace kelvinovské mikroskopie“.

30.04.2015

Představení nové elektroformule týmu eForce FEE Prague Formula 
Přijďte se podívat na představení první elektrické formule s pohonem 4x4 v České republice.

05.05.2015

SUT - Open­stack 
Pravidelná přednáška Střediska Unixových Technologí studentského klubu Silicon Hill. Přednáší Radim „worwan“ Roška.

05.05.2015

Habilitační přednáška (Ing. Zdeněk Müller, Ph.D.) 
Habilitační přednáška a obhajoba habilitační práce před vědeckou radou fakulty na téma "Prostředky inteligentních sítí v přenosovém systému".

06.05.2015

Profesorská přednáška (doc. Dr. Ing. Jan Kybic) 
Profesorská přednáška před vědeckou radou fakulty na téma: "Registrace obrazů s aplikacemi v lékařství a biologii".

06.05.2015

Seminář Efektivní studijní metody 
lektorka Mgr. Natálie Berglowcová Rádi byste — dělali, co vás baví, a zároveň měli školu pod palcem? — skoncovali s prokrastinací? — vylepšili známky z D na C, z B na A? — studovali efektivně? Určeno pro studenty ČVUT, zdarma. Registrace osobně v CIPS nebo na: seminare@cips.cvut.cz

06.05.2015

Vítkovský běh 
Běh Distance: 10km Start: park vrch Vítkov, u Památníku Národního osvobození Pohodový běh s příjemnou atmosférou vhodný pro studenty i pedagogy.

06.05.2015

P. Ondřej Matula: Da mihi animas, caetera tolle! 
Šestnáctého srpna uplyne 200 let ode dne, kdy se v malé piemontské vesničce Castelnuovo d‘Asti narodil chlapec, který vešel do dějin jako Don Bosko. Nezapomenutelný přítel mládeže, otec sirotků a zakladatel společenství, které je dnes nejpočetnější řeholní rodinou světa: salesiáni. Se salesiánským knězem otcem Ondřejem Matulou se vydáme na místa, spjatá s Boskovým životem, ale také poznáme, v čem tkví kouzlo jeho odkazu i pro současnou mládež napříč světadíly či kulturami.

06.05.2015

XIX. Setkání s hudbou - Giuseppe Verdi, jeho současníci a veristé 
Barbora Polášková - Martínková mezzosoprán, Petr Martínek - tenor, Kristina Brachtlová - klavír. Program: 1. klavírní vstup, 2. G. Verdi: Ave Maria, Troubadur - árie Azuceny, Rigoletto - árie Vévody, Nabucco - árie Feneny, La Traviata - duet „Parigi o cara“, Don Carlos - árie Eboli „Nel giardin di belo“, 3. P. Mascagni: Ave Maria, 4. G. Puccini: Tosca - árie Cavaradossiho, Bohéma - árie Musetty, Tosca - árie Cavaradossiho 2, 5. A. Ponchielli: La Gioconda - árie La Ciecy 6. G. Puccini:Děvče ze zlatého Západu - árie Dicka Johnsona, 7. F. Cilea: Adriana Lecouvreur - árie Principessy di Bouillon, 8. G. Verdi: La Traviata – přípitek („Brindisi“) - duet. Slovem provází prof. František Vejražka Informace: Setkání s hudbou jsou otevřena všem studentům a zaměstnancům ČVUT. Každý z nich si s sebou může přivést nejvýše jednoho hosta mimo ČVUT. Hudební večery jsou pro účastníky zdarma. Dokud nebudeme čelit přetlaku posluchačů, je vstup na Setkání bez vstupenek a bez předchozí registrace. Oblečení může být neformální. Setkání s hudbou jsou pořádána pod záštitou děkana Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze prof. Pavla Ripky. Setkání se svou otevřeností celé akademické obci ČVUT snaží přispět k horizontální prostupnosti mezi fakultami ČVUT. Pořádání setkání s hudbou se plně opírá o práci dobrovolníků. Můžete-li pomoci, rádi vaši pomoc přijmeme.

11.05.2015