Přejít na obsah Přejít na navigaci
Mapa stránek   |   Lidé a pracoviště   |   Editace   |   Vyhledání  
   english | česky
Logo CVUT

ČESKÉ VYSOKÉ UČENÍ TECHNICKÉ
V PRAZE

Úvod Úvod Struktura ČVUT - fakulty a součásti Nakladatelství ČVUT

Pořádané akce

Přípravné kurzy matematiky a fyziky 
Katedra fyziky ČVUT FEL pro své budoucí studenty opět otevře v rámci celoživotního vzdělávání během letního semestru kurzy matematiky a fyziky, zaměřené na opakování středoškolské látky. Navazuje tak na dobré zkušenosti z těchto kurzů, ve kterých je opakování středoškolské látky prováděno s ohledem na potřeby následné výuky na naší fakultě přímo učiteli předmětů vyučovaných na FEL. Kurz začíná v týdnu od 16. února 2015 a potrvá do 22. května 2015.

16.02.2015 - 03.03.2015

ITU Symposium a seminář o regulaci komunikačních sítí malých družic, Praha, 2.-4.3. 2015 
ITU Symposium a seminář o regulaci komunikačních síti realizovaných prostřednictvím malých družic, Praha 2.-4. března 2015

02.03.2015 - 04.03.2015

Veletrh pracovních příležitostí iKariéra 2015 
Přijďte na 21. ročník Veletrhu pracovních příležitostí iKariéra do dejvického areálu ČVUT Praha, kde bude již tradičně vystavovat přes 100 firem z technických oborů. Můžete se také těšit na doprovodné semináře a velkou veletržní soutěž. Na veletrhu zjistíte, jaké jsou nabídky firem, najdete inspiraci pro téma závěrečné práce nebo si můžete vyhlídnout své budoucí vysněné zaměstnání. Pokud si s sebou vezmete životopis, můžete si odnést nejednu pozvánku na pohovor! Využijte této příležitosti a zjistěte si, co daná firma nejvíce oceňuje a jaké fígle využít. Veletrh pracovních příležitostí iKariéra na ČVUT je pořádán studentskou organizací IAESTE. Veletrhy jsou zaměřené na studenty a absolventy technických vysokých škol.

04.03.2015

Plánované stárnutí zařízení aneb nezbytná součást průmyslové evoluce (Prof. Lubomír Mlčoch) 
Je vzdálenost mezi technikou, etikou a ekonomikou opravdu tak propastná, jak se některým studentům technických oborů zdá? Je tedy zbytečné, aby se technici těmito otázkami zabývali? A jak s tím vším souvisí pokrok, globalizace, konzum a jiné mantry současného světa? Diskuse nejen o tom s předním českým ekonomem, někdejším poradcem prezidenta Havla, ale i profesním kolegou prezidentů následujících, děkanem Fakulty sociálních studií Univerzity Karlovy v Praze, Prof. Ing. Lubomírem Mlčochem, CSc., členem Papežské akademie společenských věd, bude jistě zajímavá.

04.03.2015

Přednáška „Na návštěvě u komety“ 
V rámci pravidelného cyklu přednášek Fyzikální čtvrtky, pořádaných katedrou fyziky FEL ČVUT, přednese MUDr. Ing. Vítězslav Kříha, Ph.D. (FEL ČVUT) přednášku „Na návštěvě u komety: mise Rosetta ke kometě 67P/Čurjumov-Gerasimenko“.

05.03.2015

InstallFest 2015 
InstallFest 2015 je pokračováním tradičních víkendových seminářů pod záštitou studentského klubu Silicon Hill. Cílem semináře je představit možnosti současných open source technologií široké veřejnosti. Na své si přijdou jak nadšení začátečníci, tak i pokročilí nadšenci.

07.03.2015 - 08.03.2015

Habilitační přednáška (MUDr. Ing. Vítězslav Kříha, Ph.D.) 
Habilitační přednáška a obhajoba habilitační práce před vědeckou radou fakulty na téma "Perspektivy plazmové medicíny".

11.03.2015

Habilitační přednáška (Ing. Bc. Michal Vopálenský, Ph.D.) 
Habilitační přednáška a obhajoba habilitační práce před vědeckou radou fakulty na téma "Anizotropní magnetorezistivní jev – od principu k návrhu senzoru název habilitační práce: Measuring with Magnetoresistive Sensors".

11.03.2015

Buddha nebo Kristus? (Prof. Václav Wolf) 
Pohled předního českého teologa, dlouholetého profesora dogmatické teologie a děkana Katolické teologické fakulty Univerzity Karlovy v Praze Prof. ThDr. Václava Wolfa na fenomén východních náboženství, zejména buddhismu. Zatímco tradiční křesťanství je v současné Evropě poněkud na ústupu, obdiv k východním duchovním směrům roste. Známe ale opravdu tato náboženství, jejich nauku i spiritualitu, nebo jsou to jen romantické představy, které mají s realitou mnohdy pramálo společného?

11.03.2015

O emocích, o víře i o naději … (P. Jan Pacner) 
… je služba vojenského kaplana, říká kapitán Jan Pacner, kaplan Univerzity obrany v Brně, účastník několika zahraničních misí. Jaké to je být dlouhé měsíce vzdálen od domova, od blízkých, od přátel … v cizích krajích, kde jsou zahraniční vojáci často přijímáni s nenávistí a s pohrdáním, kde smrt číhá doslova na každém kroku, kde vládne jiná kultura a jiné náboženství? Ve svém vyprávění se nevyhýbá ani dnes tolik ožehavému tématu islámu a nahlíží ho nejen jako voják, ale především jako katolický kněz a teolog.

18.03.2015

Abnormální sexuální přání … vášeň nebo krutá nemoc? (Doc. Jaroslav Zvěřina) 
S uznávaným českým sexuologem Doc. MUDr. Jaroslavem Zvěřinou, CSc. tentokrát nahlédneme do našich ložnic: jak vypadá běžný intimní život Čechů, co všechno se v našich ložnicích a samozřejmě nejen v nich odehrává, co všechno je z pohledu sexuologa přijatelné a co už je za hranou? A co na to všechno říká katolická morální teologie? Jsou katolíci opravdu tak prudérní, jak si většinová společnost myslí, nebo je církev i v této oblasti tolerantnější, než se zdá?

25.03.2015

Katolický rozvod? Ale něco takového přece neexistuje … (Doc. Stanislav Přibyl) 
říká Doc. JUDr. Stanislav Přibyl, Ph.D. JC.D., katolický kněz, soudce interdiecézního soudu v Praze, absolvent významných českých i římských univerzit, ale především muž s neobyčejně širokým vědeckým rozhledem, ale i netradičním smyslem pro humor. Tentokrát se ve své přednášce zaměří na samotný fenomén zneplatnění manželství a nebezpečím, plynoucích z příliš lehkomyslného přístupu k jednotlivým kauzám.

01.04.2015

Češi na frontách 1. a 2. světové války (plk. Eduard Stehlík) 
Vloni jsme si připomněli 100 let od vypuknutí 1. světové války a letos zjara vzpomínáme 70. výročí ukončení 2. světové války. Často se ve stínu vítězných mocností a jejich vojsk ztrácejí příběhy odvážných Čechů a Slováků, kteří na frontách obou válek nesváděli o nic těžší boje než jejich kolegové. Zaposlouchejme se do fundovaného vyprávění plk. PhDr. Eduarda Stehlíka, MBA, významného vojenského historika, ve kterém ožijí pohnuté osudy našich dědů a pradědů. I díky jejich statečnosti, jež je často vedla k obětem nejvyšším, můžeme dnes žít ve svobodné zemi. Zatím …

08.04.2015

Chybějící otec, chybující syn (Dr. Milan Novotný) 
Krizí mužství se dnes zabývají nejen odborníci, ale stále více se o ni zajímá i laická veřejnost. Rozpadlé rodiny, chybějící otcové a vůbec vydařené mužské vzory jsou jen jednou z příčin problematické identity současných mužů, která může mít dalekosáhlé společenské následky, uvážíme-li, že muži obsazují místa vrcholných manažerů, politiků, církevních představitelů … Jak to vidí vězeňský psycholog PhDr. Milan Novotný, který se dnes a denně setkává s vězni, tedy s muži, kteří buď úplně, nebo alespoň částečně svoji životní roli nezvládli.

15.04.2015

Prof. Martin C. Putna: Obrazy z kulturních dějin ruské religiozity … 
… aneb od sv. Vladimíra k Vladimíru Putinovi a od jurodivých k Pussy Riot. Tak zní podtitul nejnovější knihy předního českého odborníka na ruskou problematiku, profesora kulturní antropologie Univerzity Karlovy v Praze Martina C. Putny. Bez znalosti ruských kulturních a duchovních dějin nemůžeme porozumět dnešnímu Rusku, které se opět stává významným hráčem nejen na evropské scéně.

22.04.2015