Přejít na obsah Přejít na navigaci
Mapa stránek   |   Lidé a pracoviště   |   Editace   |   Vyhledání  
   english | česky
Logo CVUT

ČESKÉ VYSOKÉ UČENÍ TECHNICKÉ
V PRAZE

Úvod Informace pro absolventy
 

Pořádané akce

Noc pastýřů (Jakub Jan Ryba) 
Letos uplynulo 250 let od narození a 200 let od smrti jednoho z nejznámějších českých hudebních skladatelů, rožmitálského kantora a regenschoriho Jakuba Jana Ryby. Tóny jeho české pastorální mše" Hej mistře" patří neodmyslitelně ke koloritu našich Vánoc a není snad nikoho v naší zemi bez rozdílu vyznání, kdo by jeho nejslavnější skladbu neznal. Jeho současný mladý kolega, pardubický rodák a regenschori tamních chrámových kůrů, varhaník, pedagog a sbormistr Martin Beran nás provede komponovaným večerem věnovaným právě tomuto skladateli přelomu českého klasicismu a romantismu.

02.12.2015

A Game Developer’s Routine 
Presentation of Keen Software House, who is an independent game development studio aiming to create games that are based on real science, real facts, real physics and real emotions.

03.12.2015

Fyzikální čtvrtek - Třicet pět let reboxových proudů na Fakultě elektrotechnické 
V rámci pravidelného cyklu přednášek Fyzikální čtvrtky, pořádaných katedrou fyziky FEL ČVUT, přednese Ing. Petr Slovák, CSc. (FEL ČVUT) a MUDr. Matěj Slovák (Neurologická klinika, VFN v Praze) přednášku „Třicet pět let reboxových proudů na Fakultě elektrotechnické“.

03.12.2015

Filmový klub - Iron Sky 
V posledních chvílích druhé světové války se tajný nacistický program vyhnul destrukci a ukryl se na odvrácené straně Měsíce. Během 70 let přísného utajení Nacisté zkonstruovali gigantickou vesmírnou pevnost s masivní armádou létajících talířů. Když americký astronaut James Washington přistane se svým lunárním modulem příliš blízko tajné nacistické základně, měsíční Führer se rozhodne, že zářivý moment ovládnutí Země nastal… Čtvrtá říše musí reagovat! Jde o první snímek, který vznikl díky aktivní interakci tvůrců a fanoušků sci-fi žánru. V roce 2013 získal cenu AACTA za speciální efekty a její režisér získal v roce 2012 Cenu diváků a cenu Silver Méliès na MFF fantazijních filmů v Bruselu (BIFFF).

03.12.2015

Neděle, 18.15, ČT2: Elementární film (dok. cyklus Jednou nohou v absolutnu) 
K čemu je základní výzkum, proč se staví obří laboratoře jako je hadronový urychlovač (LHC) a na čem pracují naši vědci v jednom z nejprestižnějších mezinárodních pracovišť CERN? Těžká jádra olova se srážejí energií dvou jedoucích vlaků TGV... z vesmíru „vidíme“ pouhých 5 %, ostatní je neznámé, o temné hmotě a temné energii nevíme nic. CERNem nás provádějí jaderní fyzici, kteří se pokouší přiblížit výklad standardního modelu, „nejlepší současné teorie o světě“ – tedy z čeho je hmota, z čeho je vesmír, z čeho jsme my, a čím to vše drží pohromadě? Ve filmu vystupuje řada mimořádných osobností vědy a její popularizace ČR – kupř. prof. Kulhánek, doktor Wagner, doc. Petráček.

06.12.2015

Fyzikální čtvrtek - Dana Drábová: Záření a člověk 
V rámci pravidelného cyklu přednášek Fyzikální čtvrtky, pořádaných katedrou fyziky FEL ČVUT, přednese Ing. Dana Drábová, Ph.D., Dr.h.c. (SÚJB) přednášku „Záření a člověk“.

10.12.2015

Symmetries in finite-dimensional quantum mechanics 
Srdečně vás zveme na přednášku Miroslava Korbeláře "Symmetries in finite-dimensional quantum mechanics", která se bude konat v rámci kolokvií katedry matematiky FEL ČVUT.

11.12.2015

Neděle, 18.15, ČT2:... druhou nohou na hraně (dok. cyklus Jednou nohou v absolutnu) 
Odpovědnost vědce, etické hranice vědeckého bádání: Mohou být objevy z oblasti přírodních nebo technických věd podřízeny etickým kritériím? Film zkoumá na příkladu velmi rozvinutého a špičkového vojenského výzkumu na FEL ČVUT v Praze (spolupráce s US Air Forces, navigační systémy pro drony, detekce min, ...) možnosti a povahu spolupráce akademické sféry s tou armádní, jejímž primárním směřováním rozhodně nebývá rozvoj společnosti nebo dokonce její blaho...

13.12.2015

Rozhledna aneb vánoční koncert Petra Linharta 
"Rozhledna stojí někde v českoněmeckém pohraničí, ale za dobrého počasí z ní zahlédnete i věž kostela v Zaječí na Jižní Moravě a párkrát za rok dokonce i vzdálené Tichomoří. Z Rozhledny jsou stále vidět i dávno zmizelá města Most a Přísečnice, staré Kladno, údolí Johanna Antona Breiteho, poutní kaplička Kristýny Ringlové, andělé na obloze i nejkrásnější holky z Ústí nad Labem. A také Jezerský vrch, na kterém vám narostou křídla." Folkový písničkář Petr Linhart je už podruhé hostem středečních večerů ADS-ka: tentokrát nám zahraje písničky z jeho nejnovějšího alba "Rozhledna". A nezapomeňte: jít na koncert poslechnout si dobrou hudbu je jedním z nejlepších způsobů jak strávit dlouhé adventní večery. A hudba Petra Linharta dobrá fakt je ...

16.12.2015

Novoroční koncert ČVUT 
Rektor ČVUT v Praze prof. Petr Konvalinka vás zve na Novoroční koncert, který se koná 26. ledna 2016 od 19.30 hodin ve Dvořákově síni Rudolfina. Pod vedením dirigenta Petra Altrichtera zahraje Symfonický orchestr Českého rozhlasu s houslistou Romanem Patočkou a zazní skladby Ludwiga van Beethovena, Alexandra P. Borodina ​ a Maurice Ravela. Vstupenky na tento koncert jsou zpoplatněny a výtěžek z jejich prodeje bude určen k podpoře sbírky na pořízení a instalaci varhan do Betlémské kaple. Cena vstupenek se pohybuje v cenovém rozmezí od 100 do 500 Kč podle sektorů. Detailní program koncertu a přesný plánek Dvořákovy síně s vyznačením cenových kategorií vstupenek a volných míst naleznete na webových stránkách.

26.01.2016

27. symposium o fyzice plazmatu a plazmových technologiích (SPPT) 
Symposia o fyzice plazmatu a plazmových technologiích (SPPT) mají dlouholetou tradici. Konají se zpravidla s dvouletou periodou, v roce 2016 bude pořádáno 27. SPPT. SPPT bylo původně uspořádáno k zveřejnění výsledků výzkumu Ústavu fyziky plazmatu AV ČR v roce 1967. Po roce 1969 se SPPT postupně staly celostátním (československým) fórem pro zveřejňování výsledků výzkumu v oblasti fyziky plazmatu, kde přednášela i řada významných zahraničních vědců. Své postavení si SPPT udržely až do současnosti, přičemž význam akce má nyní již celoevropský rozměr. SPPT se od roku 1993 konají ve spolupráci s katedrou fyziky ČVUT FEL, v roce 2016 se předpokládá účast 150-200 vědců.

20.06.2016 - 23.06.2016