Skip to content. Skip to navigation
Sitemap   |   People and Departments   |   Edit   |   Site Search  
   english | česky
Logo CVUT

CZECH TECHNICAL UNIVERSITY
IN PRAGUE

Home Page 2009 ČVUT přichystalo vánoční dárek pro děti z Prahy 6: projekci ve 3D
Document Actions

ČVUT přichystalo vánoční dárek pro děti z Prahy 6: projekci ve 3D

Dne 8. prosince přivítá děti ze základních škol Prahy 6 Fakulta strojní Českého vysokého učení technického v Praze. Nabídne jim ve svých nových posluchárnách netradiční program – projekci filmu ve 3D a zajímavý výklad odborníků z Institutu intermédií ČVUT. Akce začne v 8.30 hodin na Fakultě strojní ČVUT (Technická 4, Praha 6) a během dopoledne se v posluchárnách vystřídá 450 dětí.

„Na nápad pozvat děti z Prahy 6 na ČVUT do nových poslucháren vybavených nejnovější audio a video technikou nás přivedl úspěch loňské exkurze dětí ze základní školy Emy Destinové v našem Institutu intermédií. Rozhodli jsme se proto rozšířit nabídku na další základní školy a před Vánoci dát dětem dárek v podobě ukázek 3D projekce a filmové animace. Věříme, že tato zajímavá a interaktivní forma prezentace přiblíží dětem techniku a přiláká možné budoucí studenty na ČVUT,“ řekl Ing. Petr Kubant, ředitel Útvaru výstavby a investiční činnosti ČVUT.

ČVUT by tímto prvním ročníkem chtělo založit tradici a pokračovat v ní v příštích letech, aby posluchárny navštívil co nejvyšší počet dětí ze základních a středních škol.

Nad akcí převzali záštitu rektor ČVUT v Praze prof. Ing. Václav Havlíček, CSc., starosta Městské části Praha 6 Mgr. Tomáš Chalupa, děkan Fakulty strojní ČVUT prof. Ing. František Hrdlička, CSc., a předseda Inženýrské akademie ČR prof. Ing. Petr Zuna, CSc. D. Eng. H. c.

Kontakt pro média:
Andrea Vondráková
Tel.: 224 353 423, 605 763 506
E-mail: vondrako@vc.cvut.cz

V Praze dne 7. 12. 2009